Відпочинок в Миколаєві
Пам'ятки Миколаєва

cerkovМісто Миколаїв – місто білосніжних яхт, квітучих акацій і яскраво-червоних троянд, розташований на півострові в гирлі річок Південного Бугу та Інгулу. Таку назву місто отримало за наказом Потьомкіна в 1789 р Перший корабель, побудований в Миколаєві, був спущений на воду вже в 1790 р – 44 гарматний фрегат «Святий Миколай». Його зображення досі прикрашає герб міста.

Місто корабелів – так найчастіше називають Миколаїв. Місцезнаходження нашого міста сприяє відпочинку. Судіть самі: південь України, бассиейн річки Південний Буг. На заході – чорноморське місто Одеса, на сході – Херсонська область, що займає територію від Азовського узбережжя до Чорноморського. Південь нашої області омивається водами Чорного моря. Клімат метеорологи називають помірно континентальним, т. Е. Тут зазвичай бувають м’які малосніжні зими і сонячне спекотне літо.

Відпочинок в Ніколаеsвской області – це піщані пляжі чорноморських курортів, тихі озера й ущелини Південного Бугу, лікувальні грязі Тилігульського і Бейкушского лиманів.

Миколаївська область нараховує близько 250 санаторіїв і пансіонатів для відпочинку, 120 територій і об’єктів природно-заповідного фонду, регіональних ландшафтних парків, близько 19 парків. Плавні й цілинний степ, гранітні скелі і реліктові лісові гаї – все це заповідна Миколаївщина.

yjni-bugПротяжність Чорноморського узбережжя на території Миколаївської області становить 68 км. Тут, в основному в Березанському та Очаківському районі, місті Очакові, населених пунктах Лугове, Морське, Рибаківка, Коблево, розташовані 197 пансіонатів і баз відпочинку. У сезон Миколаївщина приймає понад півмільйона туристів і відпочиваючих. Найбільшою популярністю користуються курорти Коблево, Миколаївський зоопарк, археологічний заповідник “Ольвія”, регіональний парк “Кінбурнська коса”.

З кожним роком зростає популярність активного відпочинку: рафтингу на бузьких порогах, фотополювання в заповідних урочищах і плавнях. Кажуть, що той, хто одного разу бачив, як на Васильєвої Пасіці політ пеліканів і чапель на заході – запам’ятає це на все життя. У Миколаєві розташований найстаріший в Україні Яхт-клуб і яхтовий спорт, як і яхтові туристичні круїзи – традиційна пам’ятка краю. У Миколаєві накопичений багатий духовний і культурний потенціал. Прикрашають місто зеленню парки культури і відпочинку, культурно-ігровий комплекс «Дитяче містечко« Казка », є широка мережа кінотеатрів і бібліотек, 2 державних обласних музеях (краєзнавчий і художній ім. Верещагіна), обласна філармонія та 2 професійні театри.

zooparkГордість нашого міста ЗООПАРК – чудове місце відпочинку для жителів і для гостей міста. Він визнаний кращим в Україні і одним з кращих в Європі, і недавно відзначив своє сторіччя. Більше двохсот тисяч чоловік щорічно приходять і приїжджають сюди. Колекція зоопарку – це 350 видів тварин, а всього їх близько 2,5 тисяч примірників. Миколаївський зоопарк бере участь у багатьох міжнародних програмах по збереженню рідкісних видів тварин в неволі.

Аквапарк “ВОДОЛІЙ” – ще одна визначна пам’ятка Миколаєва. Тут можна чудово відпочити і розважитися. «Водолій» – єдиний в Україні відповідає європейським стандартам басейн з водними атракціонами, гідромасажем і ін.

Для любителів зимових видів спорту і відпочинку в центрі міста побудований КОВЗАНКУ, де можна навіть в літню спеку покататися на льоду.

Проїхавши стільки миль,
Мабуть ти втомився, а попереду знову дорога:
Мій далекий мандрівник, пілігрим,
Зупинись у нашого порога!